5 küsimust Sõpruse Puiesteele

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sõpruse Puiestee
Sõpruse Puiestee Foto: Reginleif Trubetsky

Eesti Laulu teises poolfinaalis osaleb Sõpruse Puiestee lauluga «Rahu, ainult rahu». Bänd on endaga kampa võtnud Agen M-i endise solisti Merili Variku.

Iseloomustage oma muusikakollektiivi?

Ansambel nimega Sõpruse Puiestee tuli kokku 2002 sügisel ja saavutas üllatuslikult kiiresti suure populaarsuse. Lugu 1905 võitis omaaegse menusaate 7 vaprat ning esimesel kontserdil Sakala keskuses oli üle tuhande inimese. Välja on antud kolm CD-d ja DVD. Sõpruse Puiestee plaanib kevadeks uut plaati. Hetkel oleme hõivatud peamiselt Eesti laulu konkursiga, seejärel jätkub pooleliolev stuudiotöö.
 
Mille poolest on teie lugu just Eesti Laul, milliseid Eestile omaseid
kvaliteete ta kannab aastal 2011?

Sõpruse Puiestee looming on olnud alati lähtunud Eestist, kohalikust elust-olust ja arvestanud sellega. «Rahu, ainult rahu» on mitmetähenduslik laul, aga seda võib võtta ka talvemeeleolusid kirjeldava lihtsa poploona.
 
Milline konkurenti peate kõige ohtlikumaks? Laulu, autori(te) või
esitaja(te) poolest?

Raske öelda, kõik annavad endast parima. Sõpruse Puiesteele pole konkursil võit niivõrd oluline kui osalemine. Meie ideeks oli saata Eesti Laulu konkursile mitmekülgne laul, mis sobiks nii raadiolooks, uuele plaadile kui ka Eurovisioonile. Loomulikult oleme õnnelikud, et see poolfinaali pääses. Peamiseks oluliseks muutuseks on naisvokaali lisamine. Laulame duetti koos Merili Varikuga, kes on tuntud nüüdseks tegevuse lõpetanud ansamblist Agent M.
 
Eesti Laul pole üksnes muusika ja sõnad. Kellega kavatsete lavashow ja kostüümide loomisel koostööd teha, et finaalkontserdil võimalikult edukalt esineda?

Merili sai kleidi moekunstnik Hanna Korsarilt. Mina ülikonna Marve Rullilt Montonist, Baltikast. Kaasatud on veel Hugo Boss (Maidu, Marguse ja Andruse pintsakud); ETV kostüümilaod (Villu lips) ja second hand (muud juhuslikud rõivaesemed)
 
Igavikuline küsimus - kumb süsteem on õiglasem, kas žürii tehtud eelvalik või rahvahääletus. Mida arvate?

Praegune süsteem on hea, esimesed valikud langetas kohalikest muusikaekspertidest koosnev žürii ning viimased teeb anonüümne rahvas. See välistab ka kellegi konkreetse süüdistamise mõne artisti väljajäämise korral. Rääkides veel eurolainel võiks minu meelest võiks vältida ebamääraseid oletusi stiilis, et mis võib meeldida Euroopa hääletajatele, sest need lähtuvad alati eelmiste aastate esinejatest. Võidavad aga uued ideed, isegi Eurovisioonil. Arvan, et Eesti laul 2011 finaal võib tulla üsnagi pingeline, samatasemelisi laule on palju...

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles